Kendini Masajın Ritmine Bırak!

0537 302 14 03   bubblesspamasaj@gmail.com
YÜZÜNÜZÜ YIKAMANIN DOĞRU YOLU - Bubbles SPA, Ankara Spa Merkezi - Masaj - Hamam
YÜZÜNÜZÜ YIKAMANIN DOĞRU YOLU

YÜZÜNÜZÜ YIKAMANIN DOĞRU YOLU

Aslında yüzünüzü doğru şekilde yıkamanın en mükemmel yolu, cilt tipinize göre değişeceği için tek bir tavsiyede bulunmak çok zor. Bazı kadınlar ciltlerini çok sert bir şekilde sabunlayıp yıkayabiliyorken, bazıları sadece suyla yıkayarak da elde etmek istedikleri güzel cilt görünümünü sağlayabiliyorlar. Bunun da başlıca nedeni, cilt tiplerinin buna müsaade ediyor olmasıdır.

Ancak tabi ki bazı kadınlar doğal güzelliklerine ek olarak cilt tiplerine uygun yüz yıkama tekniklerini de öğrenerek güzelliklerinin kalıcılığını da artırmaya yardımcı olabiliyorlar. Bu yazımızda da 5 adımdan oluşan bir yüz yıkama tekniğini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İşlemlere başlamadan önce de cilt tipinize uygun bir yüz temizleyicisi ile cildinizi temizlemeniz tavsiye edilir. 1.AŞAMA: YÜZÜNÜZÜ ILIK SUYLA OVALAYIN Sıcak su cildinizde bulunan doğal yağların yıkanıp gitmesine, soğuk suyla yüzünüzü yıkamak ise cildinizin gerginleşmesine neden olabilir.

Ilık suyla yüzünüzü yıkamak ise daima en doğru tercihiniz olacaktır. 2.AŞAMA: CİLT TEMİZLEYİCİSİ KULLANIN Çok az bir miktar cilt temizleyicisini parmağınızın ucuna damlatıp alnınızı, yanaklarınızı ve çenenizi ovarak yüzünüze masaj yapmaya başlayın. Masaj sırasında daireler çizmeye özen gösterin. Bu sayede cildinize sürdüğünüz temizleyici en etkili şekilde işe yarayacaktır. Hatta eğer cildinizde ki siyah noktalardan da kurtulmak isliyorsanız, siyah nokta arındırıcı özelliği olan bir cilt temizleme ürününü de kullanabilirsiniz.

Siyah nokta temizleme kremini ayrıca kullanmak istemiyorsanız, o zaman normalde kullandığınız krem ile çok az miktarda esmer toz şekeri bir arada kullanarak aynı işlevi elde edebilirsiniz. Ayrıca tüm bu işlemler sırasında boyun bölgenizi de ihmal etmeyin.

Aynı işlemleri bu bölgeye de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. 3. AŞAMA: CİLDİNİZİ SICAK SUYLA TEMİZLEYİN Artık bu aşama da yüzünüzde bulunan kremleri ve diğer istenmeyen siyah noktaları arındırmak için sıcak suyla cildinizi iyice ovalayın. Hatta ihtiyaç duyulması halinde bu iş için özel olarak kullanabileceğiniz bir havluyu da sıcak suyla ıslatarak cildinizin ölü derilerden ayrılması işlemini daha da etkili bir hale getirebilirsiniz. 4. AŞAMA: CİLDİNİZ YAĞLIYSA TONİK KULLANIN Cilt tonikleri elbette kuru ciltleri daha da fazla kurutacağı için güzel bir görünüm sağlamayabilirler. Ancak yağlı ciltlerin dengesini sağlayabilmek adına yüzünüzü yukarıda bahsedilen şekillerde yıkadıktan bir miktar tonik kullanmakta fayda olacaktır. Hatta nemlendirici özelliği de gösterecektir. Ayrıca masaj hareketleri ile uygulamak cildiniz de rahatlamasına ve gençliğini korumasına yardımcı olur. 5. AŞAMA: NEMLENDİRİCİ Bu tip işlemlerden sonra cildinizi nemlendirmeyi asla ihmal etmeyin. Eğer gündüz vaktiyse bir miktar güneş kremin ide yüzünüze uygulayın. Bu da bir nemlendirici vazifesi görecektir. Eğer göz kremi kullanmak istiyorsanız, gözlerinizin çevresine fazla bastırmadan uygulayın ve tüm bu aşamaları düzenli olarak uygulamaktan çekinmeyin.