Kendini Masajın Ritmine Bırak!

Bali Masajı Faydaları - Bubbles SPA, Ankara Spa Merkezi - Masaj - Hamam
Bali Masajı Faydaları

Bali Masajı Faydaları

Bali masajı kan dolaşımını arttırarak kaslardaki ve eklemlerdeki ağrıları azaltan derin doku, akupresur, refleksoloji, aromaterapi ve esnetme hareketlerinin karışımından oluşan bütünsel bir masaj tekniğidir.

Bali masajı adını Endonezya’nın küçük, volkanik bir adası olan Bali’ den almaktadır. Tüm vücuda güçlü hareketlerle uygulanan Bali masajı, çoğu diğer masaj türünde olduğu gibi kan dolaşımını hızlandırıp, kas gerginliğini azaltarak vücutta rahatlama sağlar.

Orta şiddette darbelerle ve basınçla uygulanan masajla, yüzeysel kas tabakalarının altına ulaşılmaktadır. Vücudu atıklardan ve mikroplardan temizlemeye yardımcı olan lenf dolaşımı da harekete geçirilmektedir.

Bali masajına diğer masaj türlerinden farklı olarak baştan değil ayaktan başlanmaktadır. Bunun sebebi ise vücudun her tarafındaki sinir uçlarının ayağın altındaki belli noktalara doğrudan bağlı olmasıdır. Bu noktalara baskı uygulanarak tüm vücuda hükmedip, gevşetmek amaçlanmaktadır.

Birçok çeşidi olan Bali masajının uygulanmasında bitki özlü yağlar, bölgeye özgü kurutulmuş bitkiler, volkanik taşlar ve taze meyveler kullanılmaktadır. En çok kullanılan bitkiler ise lavanta, çam, ananas ve hindistan cevizidir. 

“Boreh” adı verilen yağ karışımında kullanılan yaban zencefili ve kırmızıbiber gibi bitkiler masaj sırasında vücut ısısını arttırarak kan dolaşımını hızlandırır. Bali masajı çok çeşitli kombinasyonlarla sunuluyor. En çok uygulanan çeşitleri ise genellikle aromaterapi ve refleksoloji masajları ile sonlandırılan “Egzotik Bali Masajı” ve “Lulur Royal”dır.

Egzotik Bali masajı: Bu masaj doğal bitki özleri kullanılarak yapılan peeling ile başlıyor. Sonra “boreh” adlı karışımla masaj yapılıp vücut temizleniyor. Son olarak “yoğurt maskesi” uygulaması yapılıp masajın bu bölümü yerel çiçeklerin özlerinden hazırlanmış banyo ile sona eriyor. Devamında aroma terapi ve refleksoloji uygulaması yapılan masaj toplam iki buçuk saat sürüyor.

Lulur royal: Bu masajda peeling uygulaması 'lulur' isimli bir karışımla yapılıyor. Sonrasında kasları rahatlatıcı ve cildi nemlendirici çiçek banyosu yer alıyor. Lulur Royal masajı yaklaşık iki saat sürüyor.

Bali Masajının Faydaları nelerdir?

Rahatlatıcı ve dengeleyici. Vücuttaki enerji noktaları üzerine tatbik edilen etkili baskılar; yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleri ile birlikte yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derinlere etki eder.

Bu masaj vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini; tüm iç sistemlerin birbirleri ile bütünleşmesini sağlar. Bu masaj sırasında kullanılan doğal yağlarla birlikte kaslarda oluşan gerginlik giderilir, enerji seviyesi yükselerek dengelenir, tüm vücut ve zihinde olağan üstü bir rahatlama elde edilir.