Kendini Masajın Ritmine Bırak!

Bali Masajı - MASAJLAR Bubbles SPA, Ankara Spa Merkezi - Masaj - Hamam

Bali Masajı

Bali Masajı

Son zamanların popüler masajlarından birisi de “Bali masajı”dır.

Bali masajı adını Endonezya’nın küçük, volkanik bir adası olan Bali’ den alır. Tüm vücuda güçlü hareketlerle uygulanan Bali masajı çoğu diğer masaj türünde olduğu gibi kan dolaşımını hızlandırıp kas gerginliğini azaltarak vücutta rahatlama sağlar. Orta şiddette darbelerle ve basınçla uygulanan masajla yüzeysel kas tabakalarının altına ulaşılır. Vücudu atıklardan ve mikroplardan temizlemeye yardımcı olan lenf dolaşımı da harekete geçirilir.

Balı Masajının Özellikleri

Bali masajına diğer masaj türlerinden farklı olarak baştan değil ayaktan başlanır. Bunun sebebi ise vücudun her tarafındaki sinir uçlarının ayağın altındaki belli noktalara doğrudan bağlı olmasıdır. Bu noktalara baskı uygulanarak tüm vücuda hükmedip gevşetmek amaçlanır.

Birçok çeşidi olan Bali masajının uygulanmasında bitki özlü yağlar, bölgeye özgü kurutulmuş bitkiler, volkanik taşlar ve taze meyveler kullanılır. En çok kullanılan bitkiler ise lavanta, çam, ananas ve hindistan cevizidir. “Boreh” adı verilen yağ karışımında kullanılan yaban zencefili ve kırmızıbiber gibi bitkiler masaj sırasında vücut ısısını artırarak kan dolaşımını hızlandırır. Bali masajı çok çeşitli kombinasyonlarla sunululabilir. En çok uygulanan çeşitleri ise genellikle aromaterapi ve refleksoloji masajları ile sonlandırılan “Egzotik Bali Masajı” ve “Lulur Royal”dır.

Egzotik Bali Masajı: Bu masaj doğal bitki özleri kullanılarak yapılan peeling ile başlar. Sonra “boreh” adlı karışımla masaj yapılıp vücut temizlenir. Son olarak “yoğurt maskesi” uygulaması yapılıp masajın bu bölümü yerel çiçeklerin özlerinden hazırlanmış banyo ile sona erer. Devamında aroma terapi ve refleksoloji uygulaması yapılan masaj toplam iki buçuk saat sürer.

Lulur Royal: Bu masajda peeling uygulaması 'lulur' isimli bir karışımla yapılır. Sonrasında kasları rahatlatıcı ve cildi nemlendirici çiçek banyosu yer alır. Lulur Royal masajı yaklaşık iki saat sürer.